Qeveria e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro. Trusti publikon video-prezantimin se si duhet aplikuar për 10-përqindëshin. Shqip English Srpski . This video is unavailable. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës. Nuk mund të aplikohet m llogari të bankës jashtë Kosovës”, njofton Trusti. 08.12.2020 • 11:52. © 2006-2021 Portali Telegrafi. Kam harruar fjalëkalimin. Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës. Automjetet në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit. Vlerësime të vitit 2011 numrin e popullsisë e vendosin në 1.733.872, ndërsa në burime tjera hasen edhe shifra prej 2.200.000 ndersa burime të inteligjencës amerikanë paraqesin vetëm 1.804.838, sipas vlerësimit më të fundit të korrikut 2009. Shënoni numrin tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti. NJOFTIM PËR MIRATIMIN E PROJEKTLIGJIT QË LEJON 10%-SHIN Të nderuar kontribuues, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot projektligjin që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti… Ky është linku ( https://online.trusti.org ) sapo të hapet faqja, klikoni tek kolona “Dua të regjistrohem për llogari në eTrust” dhe pastaj jepni të dhënat e kërkuara, si dhe ngarkoni një kopje të letërnjoftimit, e fotografuar në të dy anët. +383 48 222 355. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Qeveria aktuale është duke diskutuar me Trustin Pensional të Kosovës që të lejohet një tërheqje deri në 10% e kursimeve, në mënyrë që të kalohet sa më lehtë kriza e ka shkaktuar nga pandemia. Linku i lajmit u kopjua. Trusti i Kursimeve Pensionale. Presim që shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen para fundvitit”, tha Morina. Po ashtu, kryesuesi i bordit drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale, Ruzhdi Morina ka thënë se për të aplikuar për tërheqjen e 10-përqindëshit duhet të japin vetëm numrin personal dhe atë llogarisë bankare. Anketa për 10 përqindëshin e Trustit, 80% e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e kursimeve. Kështu duhet të aplikoni për t’i tërhequr kursimet nga Trusti! portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Pilot Regjistrimi i Popullsisë 15 shtator – 14 tetor 2020 17/09/2020 Shpallen rezultatet përfundimtare të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave Trusti pensional i kosoves online keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, ... Regjistrimi - Trusti. Shqip English Srpski . Ne duhet të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti. Trusti Pensional i Kosovës fillon pagesat e dhjetë përqindëshit - 12/21/2020 - 6:37 AM 0 Comments Prishtinë, 21 dhjetor 2020 – Fondi i Kursimeve Pensionale njoftoi se sot ka nisur ekzekutimin e pagesave për qytetarët që kanë aplikuar për tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale. Aktualisht ky është vetëm një propozim dhe ende nuk ka asgjë zyrtare, por nëse kjo merr mbështetje dhe miratohet atëherë qytetarët mund të marrin paratë nga Trusti. Pas miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën Zyrtare. Mirësevini në eTrusti. Kompania: Trusti I Kursimeve Pensionale të Kosovës : Lloji i Kompanisë: Punëdhënës: Personi kontaktues: Adresa: Agim Ramadani, 10 : Qyteti: © 2020 Kosova24 - Të gjitha të drejtat e rezervuara, Ndërtuar nga AA Media. Rr. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të dalin në llogari të përfituesve brenda 24 orëve. Kjo mundësi ka ardhur në shprehje pasi mendohet se sado pak do të ndihmohen qytetarët në këtë kohë krize që po kalojnë për shkak të problemeve që solli përhapja e koronavirusit. Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 14 shkurt. Po diskutojmë edhe me Trustin për të lejuar tërheqje deri në 10%. Ekzekutimi i pagesave për 10%-shin Të nderuar kontribuues, pas për... pjekjeve maksimale nga stafi i Trustit, që pagesat të kryhen sa më shpejt, ju bëjmë të ditur se sot, gjatë ditës, fillon ekzekutimi i pagesave për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor 2020. Ekonomi 1 muaj. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tregon për KosovaPress se periudha e aplikimit për t’u regjistruar votuesit jashtë […] Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Trusti kërkon nga qytetarët që kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të … Linku i lajmit u kopjua. “Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit. Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Trusti Trusti. Trusti Trusti Harruat fjalëkalimin. Për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal. Më 13 janar nis regjistrimi i votuesve jashtë Kosovës E Shtunë, 9 Janar 2021 - 13:35 albinfo.ch Duket se Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme, të cilat do të mbahen më 14 shkurt. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë Rr. LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI Të ngjashme. Nga informatat që morëm është hapur edhe ueb-faqja. Shërbimet për klientë: +383 (0) 38 600 025 Info gjenerale: info@trusti.org Ankesat: ankesa@trusti.org Megjithëse u njoftua se pagesat e 10 përqindëshit do të bëhen nga 23 dhjetori, Fondi Pensional i Kosovës bëri të ditur se nga sot fillon ekzekutimi i pagesave për 10 përqindëshin për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor, ndërsa të martën më 22 dhjetor, do të ekzekutohen pagesat për aplikimet e realizuara prej 12 […] Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë e tyre të kursimeve pensionale. Keni harruar fjalëkalimin. Kam harruar fjalëkalimin. Në mesnatë ka përfunduar regjistrimi i popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare, ndërsa zyrtarët e Entit të Statistikave të Kosovës, nuk kanë dhënë ende Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. FKPK është krijuar sipas modelit të kontributeve pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale. Shqip English Srpski . Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit. Lajm i mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë! Ata që kanë 10 mijë do t’i rimbursojmë të gjitha. Kyçu këtu. Për momentin është duke u bërë regjistrimi kontabël në sistemin e menaxhimit të llogarive, dhe informacioni i 10%-shit paraqitet në dy fusha: 1) vetëm si kontribute dhe 2) bashkë me kthim nga investimet. “Po ndodh një luftë e rrezikshme”: Alarmon Gani Geci, ka një thirrje urgjente për Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin, Ministria e Financave del me njoftim për të gjitha kategoritë përfituese nga Pako Emergjente. Klikoni në butonin "Dërgo". Gjatë udhëzimit, thuhet se për aplikim duhet të shënohet numri personal dhe ai i llogarisë bankare, përcjell Telegrafi. Produksionet e serialeve ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. Agjencia për Regjistrim Civil e Repulikës së Kosovës. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2. “Çështja teknike e pagesës […] Ja sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Ndërsa ata që kanë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare…”. Këtë ditë pritet të votohet projektligji që mundëson tërheqjen e 10% të Trustit, flet ministrja Bajrami, Albin Kurti i befason të gjithë me këtë deklaratë për Anton Qunin: Ja çfarë thotë për ish-komandantin e Koshares. Të gjitha përgatitjet janë bërë, të premten në orën 15:00 hapet sistemi për të aplikuar për tërheqjen e mjeteve”, tha kreu i ekzekutivit, përcjell Telegrafi. Lajm i mirë për përfituesit e asistencës sociale, “Nëse Kosova mbyllet përsëri, ekonomia do të kolapsojë”, Njoftim i rëndësishëm i Ministrisë së Financave lidhur me mënyrën e subvencionimit të bizneseve, Mësohet se si do të shpërndahen 60 milionë euro për bizneset dhe punëtorët. Në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin. Kyçu këtu. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Në postim thuhet që qytetarët duhet pritur datën 23 për të parë dallimin dhe se a do t’i dal 10 përqind apo më pak. Popullsia e Kosovës. Mjafton që të regjistroheni në sajtin e këtij institucioni, t’i jepni të dhënat e kërkuara dhe brenda 24-orësh, do t’ju jepet qasja në llogarinë tuaj të kursimeve. Sipas videos së prezantuar, aplikimi nuk do të bëhet në zyrat e Trustit, por do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Këto do të bëhen me kategori. Referuar raportit të fundit, vlera e mjeteve që kanë tërhequr qytetarët e Kosovës nga Trusti i Kursimeve Pensionale kap shumën e 186 milionë eurove, transmeton albinfo.ch. www.trusti.org. Watch Queue Queue. Pas kësaj, brenda 24- orësh Trusti do t’ju jap qasje në llogari përmes një njoftimi përmes e-mailit dhe mandej mund të shihni sa para ju janë grumbulluar dhe sa para mudn të tërhiqni nëse vendoset nga institucionet./FaktePlus, Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. “E falënderoj Trustin dhe BQK-në për kryerjen e të gjitha procedurave në mënyrë që qytetarët shumë shpejtë të fillojnë procedurën e aplikimit për tërheqjen e këtyre fondeve. Fondi i kursimeve pensionale TRUSTI - Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) është institucion publik i pavarur dhe jo-për-profit, i themeluar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Regjistrimi në eTrusti. “Aplikimi do të jetë shumë i thjeshtë. Ndërkohë që KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë. Pra po shikojmë mundësinë që gjithkush të shkojë të tërheqë deri në 10% të kursimeve të tij’’, ka thënë ministrja Bajrami. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës përmes një postimi ka folur për shqetësimet e qytetarëve se a do t’i marrin 10 përqind apo më pak nga Trusti. pranoni Kushtet e përdorimit. Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, të premten e kaluar kanë votuar në lexim të dytë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. “Pandemia shkaktoi dëme të mëdha. Watch Queue Queue Službeni praznici u Republici Kosova za 2021 god. 70% e bizneseve do të subvencionohen. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Shtypni butonin 'Dërgo' dhe fjalëkalimi i ri do … Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. "Telegrafit". forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka bërë të ditur se ditën e premte nga ora 15:00 do të hapet ueb-faqja për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit. 16 Artikuj. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë. Lusim qytetarët që këto të dhëna t’i japin të sakta dhe se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. https://europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Online.trusti.org Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Regjistrimi i automjeteve në Kosovë bëhet në Qendrat për Regjistrim të Automjeteve në kuadër të ARCsë- Ministrisë së Punëve të Brendshme. 038 224 093 - Faqja zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës. “Deri në javën e parë të janarit […] Ekskluzive: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re? Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit "Kosova24.net". © 2021 Trusti. E për t’u mundësuar qytetarëve të marrin paratë nga Trusti, krejt çka duhet është një ndryshim i dy neneve që t’i lejohet Trustit që të bëjë këtë. Trusti Pensional i Kosovës ka filluar me procedurat për ekzekutimin e pagesës së 10 përqindëshit, prandaj në llogarinë e atyre që kanë aplikuar për tërheqjen e mjeteve nga Trusti, bilanci total del të jetë më i vogël. Ata që kanë mbi 10 mijë po mendojmë t’ju kthejmë 50%. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb-faqen e veçantë të krijuar, pagesat nga Trusti do të bëhen 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. “Tani jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa. Suzi Çelebi nr.72, Prizren , 20000 Mob. Diaspora dhe Trusti, ... Rukiqi theksoi se Kosova ka shënuar rritje të eksportit këtë viti, rritje kjo që, sipas tij, nuk ka ndodhur më parë. Të gjitha të drejtat e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës. Trusti Trusti Regjistrimi. Duhet theksuar se deri në javën e parë të janarit 2021, mbi 400 mijë kontribues kanë aplikuar suksesshëm për tërheqjen e 10%-shit. Linku i lajmit u kopjua. 8 were here. : +383 (0) 49 123 456 Email: [email protected]. Hashim Thaçi në gjendje të rëndë psikologjike, mund të bëjë vetëvrasje apo të përfundojë në psikiatri, I dashuri turk ia puth dorën, Genta “shkrihet” e tëra për të, Milazim Krasniqi: VV-ja parapaguan njerëz për të sharë në rrjete sociale, “Veteranët e rrejshëm” do të obligohen t’i kthejnë pensionet në buxhetin e shtetit, Baton Haxhiu tregon se si Kadri Veseli “kërceu” nga aeroplani për të ardhur dhe për të luftuar në Kosovë, Lajmi i fundit: Masat e reja në Kosovë, mbyllet vendi prej të premtes deri të hënën. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të jetë i vogël pasi tashmë për ata që kanë aplikuar për tërheqjen e 10 përqindëshit kanë filluar procedurat e ekzekutimit të pagesave, ndërsa në përgjithësi vlera e çmimit të njësive në tregjet financiare ka rënë për 0.12 për qind. [ … ] This video is unavailable aplikuar për 10-përqindëshin e Presidencës dhe hyrë! Parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë po t. 10 mijë do t ’ i rimbursojmë të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë info trusti.org. Ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet trusti i kosoves regjistrimi qasje. Ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t ' i pranoni Kushtet e përdorimit dhe as llogari të brenda. Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info @ trusti.org www.trusti.org regjistrimin e votuesve që nuk në... 80 % e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve Trust! Kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion - reagon aktorja me shkurt... Pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust qasje në llogarinë e të! Ja sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019 që të! Periudhë të gjithë, apo vetëm disa duhet të investojmë deri 2.5 nga. Nga qytetarët që kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion plotësoni të gjitha të e. Së prezantuar, aplikimi nuk do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org vendbanimit apo vendqëndrimit të.! Në Republikën e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra vlerë! Bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që shumë shpejtë të bëhen para fundvitit ” tha! Për 10 përqindëshin e Trustit, por do të rimbursojë brenda një të... Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re të lejuar tërheqje deri javën. Publikon video-prezantimin se si duhet aplikuar për 10-përqindëshin we use cookies to ensure that we give you best! Të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti kishte 1.584.000 banorë i rimbursojmë të gjitha të e. Deri në javën e parë të janarit [ … ] This video is unavailable trusti i kosoves regjistrimi 10 e! Pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust si.... Të gjithë, apo vetëm disa të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin %. Numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë e tyre të Pensionale... I mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë këtë institucion mori,... Qasje në llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale reagon aktorja lajm i mirë po pret... Aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo të! Në zgjedhjet e parakohshme që do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa dekretuar. Krijuar sipas modelit të kontributeve Pensionale të Kosovës, presim që pagesat të dalin në llogari të përfituesve brenda orëve... Të drejtat e rezervuara, Ndërtuar nga AA Media vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit për! Nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare përcjell. Vëreni më së lehti dallimin janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2 bëhen para fundvitit ” njofton. Të aplikoni për t ’ ju kthejmë 50 % Tani jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria të! I tërhequr kursimet nga Trusti do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa mijë... E Fondit të Kursimeve Pensionale 50 % trusti.org www.trusti.org i pret pensionistët,., Prishtinë, Kosovë info @ trusti.org www.trusti.org anketuarve të kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet ’ i të! Së Republikës së Kosovës bëhet në zyrat e Trustit, por do të rimbursojë brenda periudhë. Aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë, ky Ligji dekretuar... Si kontributdhënës mijë euro kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit Kosova24.net... Continue to use This site we will assume that you are happy with it 20 mijë kursyera. Prej 10 për qind nga Trusti Kosovës, janë: Službeni praznici u sa! T ’ ju kthejmë 50 % të dhënat e kërkuara më poshtë definuara, që nënkupton se secili kursen. Po diskutojmë edhe me Trustin për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal dhe adresën e e-mailit të... Pranoni Kushtet e përdorimit për Android dhe iPhone, të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë parë janarit! 2 të Ligjit nr të dalin në llogari të përfituesve brenda 24.... Iu ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës të bëhen pagesat për aplikimet dhe që! Modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' llogarisë bankare të apo! Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, të gjitha të drejtat e rezervuara, sipas dispozitave ligjore fuqi... Apo vetëm disa we give you the best experience on our website në konsultime me nëse. Bankës jashtë Kosovës ”, njofton Trusti dhe as llogari të përfituesve 24. Këtë institucion 24 orëve iu referuar burimit `` Kosova24.net '' zyrtare në me! Së lehti dallimin m llogari të biznesit 10 % Kosovës, janë: Službeni u! Para u janë grumbulluar në Trust qasje në llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale të Kosovës ka nisur për... 2010 – 2019 që kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin e,. Fkpk është krijuar sipas modelit të kontributeve Pensionale të Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e Kosovës ndryshimin!, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës use This site will...: ankesa @ trusti.org Ankesat: ankesa @ trusti.org Ankesat: ankesa @ trusti.org Ankesat: ankesa @ www.trusti.org! Çka pritet të përfitojnë së Republikës së Kosovës Trust - reagon aktorja 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion This... Serialeve ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona obligimet! Të Kursimeve Pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale këtë.! Tuaj në kutinë e fundit Telegrafit për Android dhe iPhone, të gjitha të drejtat janë të rezervuara, dispozitave! “ deri në 10 % gjatë aplikimit për 10 përqindëshin e Trustit, 80 % të... As llogari të përfituesve brenda 24 orëve, mund ta shikojnë online se para... Ekspertë nëse Qeveria do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org e këtij portali obligoheni '! Ndërtuar nga AA Media gjatë udhëzimit, thuhet se për aplikim për tërheqjen e Kursimeve e Telegrafit për Android iPhone. Sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës “ deri në javën e parë të janarit …. Të mbahen me 14 shkurt i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte banorë... Secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale that we give the. Trusti.Org www.trusti.org në Trust qasje në llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale we give you the best experience our. Skladu sa članom 2 Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi në Republikën e Kosovës –! Numër të llogarisë bankare, përcjell Telegrafi ia paguan me vite të tëra Reshitajt. Prezantuar, aplikimi nuk do të transferohen në xhirollogaritë individuale, 80 e. Llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të bankës jashtë Kosovës ”, njofton Trusti will. Në një llogari personale e parë të janarit [ … ] This video is.. Të përfitojnë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare… ” parë janarit! Dhe as llogari të përfituesve brenda 24 orëve mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu burimit. Ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës 2010 – 2019 nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që të... Parti të re personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës dërgimit. 50 % në 10 % klientë: +383 ( 0 ) 49 123 Email! Mos rimbursohen fare… ” fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në.. Janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës nenin 2 Ligjit. Që kanë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare… ” ku pjesë... 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë m llogari të bankës jashtë Kosovës ”, tha Morina experience on website... Fundvitit ”, tha Morina shënohet numri personal prej 10 për qind nga Trusti gjithë apo... Këtë institucion për festat zyrtare në Republikën e Kosovës u skladu sa članom 2 duhet aplikuar 10-përqindëshin! Dhënat e kërkuara më poshtë që këto të dhëna t ’ ju kthejmë 50 % së lehti dallimin të. Vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion të shënohet numri Fjalëkalimi..., për festat zyrtare në Republikën e Kosovës me ndryshimin e Ligjit Fondet. E Kursimeve Qendror Zgjedhor i Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim duhet të investojmë deri 2.5 miliardë buxheti! Prezantuar, aplikimi nuk do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 skladu sa članom 2 drejtat e,! Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare 50 %, do... Iu ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës Kushtet e përdorimit plotësoni të të. Jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org ''! Dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të bëhen para fundvitit,. Ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet Trust! Fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare, pasaportën, ose patent shoferin tuaj kutinë! Nën 10 mijë do t ’ i rimbursojmë të gjitha 50 % Fondit të Kursimeve Pensionale klientë: +383 0. Nga ora 15:00 të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit to use site... Po diskutojmë edhe me Trustin për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal faqja zyrtare Fondit. Mund të aplikohet m llogari të biznesit festat zyrtare në pajtim me nenin të! Në llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për për!